2020-08-23

Borowska Liliana i Gisges-Dalecka Aleksandra − Radość kreacji

Jatkowisko 2020, Wrocław − uliczka Jatki
29 sierpnia 2020, godz. 18.00-18.30
organizator: Związek Polskich Artystów Plastyków
Okręg Wrocławski

Niezwykłe kreacje − jakie zobaczą Państwo na pokazie podczas Jatkowiska − to suma działań artystek na przełomie kilku lat, różnych inspiracji materią i ludzkim ciałem. Artystki wykorzystują różne materiały często niefunkcjonujące w życiu codziennym jako elementy scenicznego stroju.
Kostiumy wykonywane są ręcznie, co jest pracochłonne, ale efekty są zaskakujące i fantastycznie przyjmowane.
Lilianna Borowska i Aleksandra Gisges-Dalecka − absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu − to znany duet twórczy. Łączy je podobny temperament, poczucie humoru, spojrzenie na świat, miłość do podróży i rzeka Odra, Lilianna urodziła się we Wrocławiu, Aleksandra jest rodowitą Szczecinianką. Animatorki kultury, aktywistki społeczne, organizatorki performance, pokazów mody, autorki sztuk teatralnych.
Jeden z poprzednich pokazów mody
Od dziesięciu lat − w zgranym tandemie wspólnych inspiracji, doświadczeń i pomysłów − zmieniają swoje artystyczne marzenia w rzeczywistość.
Dużą rolę przywiązują do współpracy ze środowiskiem, w którym funkcjonują. Aktywizują młodzież, współpracują z innymi artystami, wymieniając się pomysłami i doświadczeniami.

oprac.©kkuzborska